Aktuality

Co může rozpohybovat prodej bytů v Praze?

Poptávka po bytech, zvláště pak v Praze, stále převyšuje nabídku a navyšuje jejich ceny. Nedostatek bytů v roce 2016 způsobil nárůst průměrné ceny za m² až na 71 567 Kč. A navíc, po loňském rekordním nárůstu hypoték, v dubnu proběhla první etapa jejich omezení. Odborníci tvrdí, že do budoucna bude ještě hůř. Banky mají v plánu další a drastičtější omezení. Dosáhnout na hypotéku bude v roce 2017 stále složitější. Za vším totiž stojí doporučení české národní banky neposkytovat hypotéky se 100% krytím. Žadatelé o hypotéku si budou muset nyní pokrýt minimálně 10 % z vlastních zdrojů, reálně se ale bude jednat až o čtvrtinu nebo dokonce i třetinu ceny nemovitosti.

Ceny bytů v Praze rostou, vyplatí se investovat do pozemků

Nízké ceny hypoték, zvýšení mezd a nízká nezaměstnanost lákají Čechy k nákupům nových bytů. Poptávka začíná pomalu převažovat nabídku a v kombinaci s dalšími faktory byty zdražují. Za poslední rok to bylo o 6,3 %.

Některé nové byty v Praze zdraží příští rok až o 5 %

Český statistický úřad má jasno. Výstavba i prodej bytů v Praze roste mimořádnou rychlostí a dokonce se blíží předkrizovým rekordům. Počet dostupných nových bytů přitom meziročně klesl.

Nepropásněte ideální čas pro nákup bytu v Praze

Letos se v Praze prodá víc bytů, než se prodalo před začátkem finanční a hospodářské krize. Vyplývá to z odhadů developerů a pozitivní vývoj ekonomiky naznačuje, že ceny bytů začnou brzy stoupat. Ideální čas pro jejich nákup je proto právě teď.

Zájem o nové byty v Praze roste, ceny klesají

V Praze letos roste zájem o nové byty na prodej. Jejich ceny přitom klesají. Zásoba nových bytů přitom pokryje jen poptávku na rok a čtvrt.

V Praze meziročně se prodalo o čtvrtinu více nových bytů

V roce 2013 developerské firmy v Praze prodaly 5015 nových bytů. Je to nejlepší číslo od krizového roku 2008, předcházející rok 2012 navíc převyšuje o dvacet pět procent. Nejúspěšnější bylo poslední čtvrtletí uplynulého roku, ve kterém se prodalo přes patnáct set nových bytů.

Nejvíce nových bytů se plánuje na Praze 4 a Praze 9

Stavební plány developerů v Praze v této chvíli dohromady čítají třicet tisíc nových bytů. Vyplývá to z výzkumu společnosti EKOSPOL, která dlouhodobě monitoruje všechny plánované developerské projekty na území hlavního města Prahy, a to včetně těch projektů, které jsou teprve v prvních fázích přípravy.

Byty Harfa Park – bydlení v Praze

Jedním z nejzajímavějších projektů nových bytů v Praze 9, který v posledních letech vzniknul, je odborníky i veřejností oceňovaný komplex Harfa Park.